ROZKŁAD PRACY BIBLIOTEKI SZKOLNEJ 2018/2019

PONIEDZ.

List do Rodziców

„Bez względu na to, ile masz zajęć drogi rodzicu, najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla przyszłości swego dziecka, oprócz okazywania miłości przez przytulanie, jest codzienne głośne czytanie oraz radykalne ograniczenie telewizji, komputera i Internetu”.

Szanowni Państwo!

Rodzina odgrywa ważną rolę w kształtowaniu u dzieci nawyku czytania. Nie zapominajmy, że pierwszy kontakt dziecka z książką ma miejsce właśnie w domu rodzinnym. Edukacja
w szkole to kolejny etap, w którym możemy utrwalać u małych czytelników zamiłowanie
do książek. Wyrobienie nawyku czytania książek i sprawienie, aby książki były dla dziecka ważne, może się udać tylko dzięki zgodnej współpracy domu i szkoły. O tym, jakie znaczenie mogą mieć dla dzieci książki, musimy pamiętać zarówno my,
 nauczyciele, jak i Państwo, Rodzice.

10 powodów dla których warto czytać dziecku książki !!!

1. Czytanie książek zacieśnia więź uczuciową między rodzicami, a dzieckiem. Dziecko wsłuchane jest w głos rodzica, a bliski kontakt daje poczucie bezpieczeństwa.
    2. Książki rozwijają wyobraźnię dziecka.
    3. Słuchanie czytanych książek rozwija inteligencję dziecka, wzbogaca słownictwo, uczy ładnego budowania zdań i zachęca do samodzielnej nauki i czytania.
    4. Książki wychowują.
    5. Książki wyrabiają wrażliwość. Niejedna książka poruszy nasze serca.
    6. Słuchanie książek odpręża i pozwala przyjemnie spędzić czas.
    7. Książki rozwijają pasje u dzieci.
    8. Czytanie książek przekazuje nam wiele informacji o dziecku.
    9. Książki porządkują dziecięcy świat. Dzięki bajkowym postaciom dziecku łatwiej jest zrozumieć codzienne sprawy.
    10. Książki podpowiadają, jak porozumieć się z rówieśnikami i rodzeństwem.

Pamiętajmy zawsze o tych zaletach. Zapraszamy do odwiedzenia biblioteki w naszej szkole, gdzie Państwo znajdziecie pozycje książkowe polecane do czytania. W zeszłym

roku przystąpiliśmy do projektu „KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ”. Za uzyskaną kwotę zakupiliśmy ponad 160 nowych tytułów. Każdy znajdzie tu coś dla siebie!

ZAPRASZAMY!!!