Podsumowanie akcji "Owoce w szkole"

akcja_owoce_w_szkole__zdj0001.jpg [973x730]

Podsumowanie akcji "Owoce w szkole"

Nasza szkoła od kilku lat bierze udział w europejskim programie "Owoce w szkole", mającym na celu kształtowanie i rozwijanie prozdrowotnej edukacji najmłodszych uczniów. Program ten powstał w związku z niekorzystnymi tendencjami dotyczącymi zwyczajów żywieniowych dzieci, przede wszystkim niewystarczającego spożywania owoców i warzyw. Dzięki akcji "Owoce w szkole" u najmłodszych uczniów  (klasy I -III) kształtuje się  trwały nawyk  spożywania owoców i warzyw. Dzieci otrzymują kilka razy w tygodniu porcje owocowo - warzywne, które spożywają w szkole.

Ponadto program ten stanowi element różnych inicjatyw edukacyjnych realizowanych w ciągu roku szkolnego. W roku szkolnym 2013/2014 zaprezentowano ciekawe gazetki ścienne, na których zabawne warzywa i owoce oraz humorystyczne wierszyki przekonywały uczniów o swoich walorach zdrowotnych . Uczniowie klas pierwszych przygotowały pod kierunkiem swoich wychowawczyń, pyszne sałatki owocow

Zorganizowano także konkurs plastyczno i literacki pod hasłem:

"Przez owoce i warzywa sił nam przybywa".

Najmłodsi uczniowie licznie zaprezentowali swoje pomysły, a jury nagrodziło następujące osoby:

I miejsce -  Julia Regent kl. IIA

II miejsce - Nikola Kandulska kl. IIIB

III miejsce - Oliwia Wyrzykowska kl. IIC

w kategorii rymowanek:

I miejsce - Julia Szmalc kl. IIIB

II miejsce - Sandra Lipińska kl. IIIB

III miejsce - Klaudia Sabowska kl. IIIA

Ponadto treści edukacyjne dotyczące zdrowego odżywiania były realizowane podczas zajęć edukacyjnych edukacji wczesnoszkolnej, na wszystkich poziomach.

Uwieńczeniem  akcji była przygotowana przez uczniów klasy I A i III A część artystyczna, podczas której mogliśmy usłyszeć różne piosenki o tematyce "owocowo -warzywnej", a także obejrzeć inscenizację przekonującą o korzyściach wynikających ze spożywania warzyw i owoców.