JUBILEUSZ SZKOŁY

logo.jpg [193x193]

im. św. Wojciecha w Tczewie

"Móc cofnąć czas, ale nie dlatego, żeby coś zmienić,
ale po to, by przeżyć to jeszcze raz..."

27 kwietnia 2016  roku w kościele Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła i w naszej szkole obchodzimy 90-lecie  nadania imienia świętego Wojciecha Szkole Podstawowej nr 8
w Tczewie. W ramach obchodów Jubileuszu odbędą się:

- warsztaty tematyczne poświęcone sylwetce Patrona i historii naszej szkoły,

- konkursy: wiedzy o Patronie i historii szkoły, plastyczny dla dzieci młodszych, literacki "Gdyby dziś żył nasz Patron",

- msza św. w kościele NMP Matki Kościoła,

- Festiwal Pieśni Religijnej skierowany do przedszkoli i szkół podstawowych z Tczewa,

- część oficjalna i przedstawienie – „Wspomnień czar”.

- wycieczka dzieci przyjmujących w tym roku po raz pierwszy Komunię Św. do Pelplina połączona z Dniem Skupienia w Sanktuarium św. Wojciecha w Gorzędzieju.

Impreza jest objęta patronatem honorowym Prezydenta Miasta Tczewa oraz patronatem medialnym Gazety Tczewskiej.

Bliższe informacje na temat Jubileuszu można uzyskać w sekretariacie szkoły pod numerem tel. 58 531 65 19 jak również na stronie internetowej  http://sp8tczew.superszkolna.pl
w zakładce Jubileusz. Wszelkie pytania można kierować również pod adres e- mail: sp8.tczew@interia.pl.

Pokładając nadzieję na przychylność podajemy Szanownym Sponsorom nr konta, na które można dokonywać wpłaty:

Konto Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 8 im. Św. Wojciecha w Tczewie ul. Armii Krajowej 70 nr rachunku bankowego: 90 1600 1462 0008 5591 4450 5011 BGŻ BNP Paribas
z dopiskiem „Jubileusz”

Z  wyrazami szacunku

Dyrekcja i Komitet Organizacyjny Jubileusz

Link do prezentacji o świętym Wojciechu autorstwa p. Joanny Bukowskiej oraz p. Marzeny Paszek – Szczepańskiej (format .ppsx)

Link do prezentacji o świętym Wojciechu autorstwa p. Joanny Bukowskiej oraz p. Marzeny Paszek – Szczepańskiej (format.pdf)

Słuchowisko radiowe o św. Wojciechu z udziałem Uczniów i Pani Dyrektor SP8

W ramach obchodów Jubileuszu naszej szkoły uczniowie klasy II c, którzy uczęszczają na kółko dziennikarskie wraz z wychowawczynią panią Agnieszką Synowiec, przygotowali słuchowisko o św. Wojciechu.

Dnia 19 kwietnia 2016 r. udali się do Radia Głos w Pelplinie, aby nagrać efekty swojej pracy. Przy tej okazji zwiedzili rozgłośnię i dowiedzieli się, jak wygląda praca dziennikarza. Po wizycie w radiu zaplanowane zostało też zwiedzanie pelplińskiej Katedry, Seminarium Duchownego praz Ogrodów Biskupich.

Słuchowisko nagrane przez dzieci zostało wyemitowane 22 kwietnia br.  w Radiu Głos podczas cyklicznej audycji „Gadu, gadu…” z udziałem Pani Dyrektor Bożeny Dudzińskiej. Podczas spotkania w rozgłośni rozmawialiśmy o historii naszej szkoły, o aktualnych wydarzeniach w naszej społeczności, a także o Jubileuszu oraz o Patronie – św. Wojciechu.

Link do słuchowiska w formacie (.mp3)