Szkoła Podstawowa Nr 8 im. św. Wojciecha w Tczewie

Galeria

"Randka w ciemno" - Walentynki 2017

Ilość zdjęć: 12

14 lutego 2017 r z okazji Walentynek uczniowie klas IV-VI zorganizowali zabawę „Randka w ciemno”

pokaż więcej »

Wigilia klasowa i wizyta Mikołaja w klasie II C - 2016

Ilość zdjęć: 8

Wigilia klasowa i wizyta Mikołaja w klasie II C

pokaż więcej »

Proszę Państwa oto Rok

Ilość zdjęć: 6

Przedstawienie klasowe pt.: „Proszę Państwa oto Rok” przygotowane przez uczniów klasy II C (rok szkolny 2016/2017)– zaprezentowane dla dzieci z oddziałów przedszkolnych.

pokaż więcej »

Jasełka 2016 r.

Ilość zdjęć: 20

Jasełka 2016 r.

pokaż więcej »

Mikołajki 2016

Ilość zdjęć: 54

Dnia 6.12 w naszej szkole realizowany był Projekt Mikołajkowy, w ramach którego uczniowie klas I-III brali udział w różnych działaniach związanych z Bożym Narodzeniem. Wykonywali ozdoby choinkowe oraz oglądali filmy o tematyce związanej z tradycjami Świąt. Udekorowały także naszą szkolną choinkę, którą można podziwiać przy wejściu głównym. W tym dniu wszystkich uczniów odwiedził Mikołaj wraz ze swoją świtą : Mikołajkami i Reniferem, aby każdemu wręczyć słodki upominek. Tego dnia również odbyła się akcja charytatywna pod hasłem: "I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem". Przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego klas I-III zbierały pieniądze na pomoc dzieciom z Afryki w ramach Adopcji Serca organizowanej przez Szkolne Koło Caritas.

pokaż więcej »

Wizyta w Urzędzie Skarbowym

Ilość zdjęć: 28

Dnia 7 grudnia klasa IIIb wraz z wychowawcą odwiedziła Urzędzie Skarbowym w Tczewie. Podczas zwiedzania urzędu przemiłe panie wprowadziły dzieci w świat "dorosłych i odpowiedzialnych obywateli". Uczniowie dowiedzieli się co to są podatki, kto je płaci i dlaczego trzeba zawsze brać paragon w sklepie. W każdym z odwiedzanych departamentów witano nas łakociami i opowieściami o pracy urzędnika skarbowego. Na koniec przygotowano suuuper zabawę-dzieci skanowały i wbijały ceny na kasie fiskalnej i drukowały paragony. Był też konkurs z nagrodami, Wszystkim pracownikom US w Tczewie serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie i cierpliwość.

pokaż więcej »

Za nami Listopad szkolny miesiąc profilaktyki

Ilość zdjęć: 14

Miesiąc listopad był w tym roku szczególny dla naszej szkoły ze względu na liczne działania profilaktyczne w ramach akcji: „Listopad – szkolny miesiąc profilaktyki”: 1. Wszystkie klasy na lekcjach z wychowawcami tworzyły kodeks uczniowski w ramach programu profilaktycznego, w którym od września uczestniczymy: „Odpowiedzialny Ósemeczek”. 2. Odbyły się spotkania z przedstawicielami instytucji pomocowych. • WOPR, 16.11.2016, KLASY I-II. Temat: „Odpowiedzialność. Zagrożenia i udzielanie pierwszej pomocy”. • POLICJA, 17.11.2016, KLASY VI. Temat: „Odpowiedzialność prawna. Bezpieczne zachowanie w szkole, domu, na ulicy”. • STRAŻ MIEJSKA, 21.11.2016, KLASY V. Temat: „Odpowiedzialność prawna. Bezpieczeństwo w internecie”. • KURATOR, 22.11.2016, KLASY IV. Temat: „Odpowiedzialność prawna, zagrożenia. Bezpieczne zachowanie w szkole, domu, na ulicy. Symulacja rozprawy sądowej”. • Spotkanie ze Studentką wydziału nauk o zdrowiu: 23.11.2016, KLASY III oraz II C. Temat: „Odpowiedzialność. Zagrożenia i udzielanie pierwszej pomocy”. 3. Dodatkowo 21.11.2016, odbył się spektakl teatru profilaktycznego „Kurtyna” z Krakowa. Uczestnikami były dzieci z klas: 1B, 2B, 3A, 3B, 3C, 3D. Dziękujemy Radzie Rodziców za opłacenie przedstawienia. Chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy prowadzili zajęcia i w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji i przebiegu akcji: „Listopad – szkolny miesiąc profilaktyki”.

pokaż więcej »

Andrzejki 2016

Ilość zdjęć: 10

We wtorek 29.11.2016 r. zaprosiliśmy każdą klasę I -III na andrzejkowe zabawy. Najpierw porozmawialiśmy chwilę o tradycjach związanych z tym wyjątkowym dniem oraz nauczyliśmy się krótkiej rymowanki: "Wyśmienita jest zabawa andrzejkowa we wróżenie, trzeba jednak ją traktować z lekkim oka przymrużeniem". Następnie uczniowie z klas III D i III C wspólnie z paniami Agnieszką i Karoliną Wprowadziły nas w świat andrzejkowych zabaw. Bawiliśmy się wyśmienicie podczas ustawiania butów, przekłuwania papierowych serc z imionami, wybierania zawodu oraz losowania kubka z ukrytym symbolem zwiastującym co nas czeka w najbliższej przyszłości. Dziękujemy wszystkim uczniom za mile spędzony dzień.

pokaż więcej »