Szkoła Podstawowa Nr 8 im. św. Wojciecha w Tczewie

Galeria

Dzień Chłopaka 2016 r.

Ilość zdjęć: 20

Dnia 30.09 obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Nie zapomniały o tym także dziewczynki z Samorządu klas I-III, które postanowiły osłodzić ten dzień swoim kolegom. Każda klasa otrzymała niebieski pakunek, a w nim słodki upominek dla każdego chłopca.

pokaż więcej »

Jantar - wycieczka klas drugich - 2016 r.

Ilość zdjęć: 96

Wycieczka klas drugich do Jantara Dnia 30 września uczniowie klas drugich wraz z wychowawczyniami, wybrali się na wycieczkę do Jantara. Celem wycieczki była urocza "Farma Jantar", na której czekało na dzieci mnóstwo atrakcji. W mini zoo nie tylko podziwialiśmy wiele gatunków zwierząt, takich jak lamy, kozy, osły, a nawet kangury :), ale również mogliśmy je głaskać i karmić marchewką. Odwiedziliśmy też ptaszarnię, w której poznaliśmy liczne gatunki ptaków. Nie lada wyzwaniem było pokonać lęk i dosiąść prawdziwego konia, jednak Narcyz i Papa okazały się tak przyjazne wobec dzieci, że żaden nasz drugoklasista nie zrezygnował z konnej przejażdżki. Kolejnym etapem wycieczki, który wspominamy do dziś był czas spędzony na torze gokartowym, gdzie niektórzy jeździli jak prawdziwi rajdowcy. Po licznych atrakcjach przyszedł czas na "małe co nieco". Każdy sam mógł upiec kiełbaskę przy prawdziwym ognisku. Odzyskane siły po krótkiej przerwie na posiłek dzieciaki spożytkowały na placu zabaw oraz trampolinie. W godzinach popołudniowych pożegnaliśmy się z mieszkańcami Farmy, ale nie z Jantarem. Pojechaliśmy na plażę, gdzie spacerując brzegiem morza, szukaliśmy muszelek i bursztynów. Zmęczeni, ale pełni niezapomnianych wrażeń, pożegnaliśmy plażę oraz morze.

pokaż więcej »

Wizyta w Bibliotece - wrzesień 2016

Ilość zdjęć: 18

W dniu 19 września uczniowie klas drugich odwiedzili Bibliotekę Publiczną i wzięli udział w warsztatach czytelniczych zatytułowanych "Dziwne przypadki bajkopisarza Grzegorza Kasdepke". W trakcie różnorodnych zadań i zabaw dzieci miały okazję poznać m in. pełne humoru "Niesforne abecadło" czy też przygody Kuby i Buby.

pokaż więcej »

Bezpieczna droga do szkoły - wrzesień 2016 r.

Ilość zdjęć: 5

Dnia 12 września 2016 r. uczniowie klas pierwszych naszej szkoły spotkali się z funkcjonariuszem Komendy Powiatowej Policji w Tczewie oraz maskotką marketu budowlanego Mrówka. W trakcie spotkania dzieci uczestniczyły w lekcji: „Bezpieczna droga do szkoły”. Ćwiczyły przechodzenie przez jezdnię i pokonywanie przejścia na rowerze i na rolkach. Przedstawiciel Policji demonstrował działanie sygnalizacji świetlnej. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach i utrwalali bezpieczne zachowanie się na drodze. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały od „Mrówki” odblaski i gadżety, dzięki którym będą bardziej widoczne na drodze.

pokaż więcej »

Pokój Sensoryki - IA - czerwiec 2016

Ilość zdjęć: 58

Dnia 14 czerwca 2016 r. klasa IA uczestniczyła w zajęciach "Poznaj swoje zmysły", w Stacji Dobrego Czasu - Centrum Helen Dorn. Wizyta w Pokoju Sensoryki była nagrodą dla klasy IA za zajęcie I miejsca za dokonanie największych wpłat na Radę Rodziców.

pokaż więcej »

FESTYN SZKOLNY 2016

Ilość zdjęć: 13

Dnia 15 czerwca 2016 r. w godzinach od 9.00 do 12.00 odbył się Festyn Szkolny przy Szkole Podstawowej nr 8 im. św. Wojciecha w Tczewie pod hasłem "Wiem, co jem". Impreza miała na celu promowanie zdrowego stylu życia. W tym dniu dzieci i rodzice mogli spożyć zdrowe i smaczne przekąski. Wypić pyszne owocowe soki, które były świeżo wyciskane. Uczniowie również mogli skorzystać z rozmaitych atrakcji m.in.: loterii fantowej, malowania twarzy, trampoliny, zamku dmuchanego, zajęć plastycznych, akademii piłkarskiej. Odbył się również pokaz młodych talentów. Nad oprawą muzyczną całej imprezy szkolnej czuwał DJ Biedronka. Dziękujemy za wsparcie Restauracji K2 Langowscy, Radzie Rodziców, Rodzicom, Uczniom i Nauczycielom za pomoc przy organizacji Festynu.

pokaż więcej »

Warsztaty krawieckie - Mali Mistrzowie - 23.05.2016 r.

Ilość zdjęć: 5

23 maja w poniedziałek w klasie II D odbyły się warsztaty krawieckie pod okiem jednej z mam P. Beaty Zimnej. Każdy uczeń zapoznał się z zawodem krawcowej oraz wspólnie z p. Beatą uszył swój własny woreczek na skarby.

pokaż więcej »

Śniadanie Małych Mistrzów 2016

Ilość zdjęć: 3

ZDROWE ŚNIADANIE MAŁYCH MISTRZÓW Z KLASY II D :)​

pokaż więcej »

Międzyświetlicowy konkurs warcabowy 2016

Ilość zdjęć: 15

W dniu 31.05.2016 odbył się Międzyświetlicowy konkurs warcabowy organizowany przez Sportową Szkołę Podstawową nr 2 Nasza szkoła zajęła IV miejsce. Serdecznie gratulujemy

pokaż więcej »