Galeria

Konkurs Piosenki

Ilość zdjęć: 30

Międzyszkolny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej

pokaż więcej »

Dzień Edukacji Narodowej 2014 r .

Ilość zdjęć: 17

Dzień Edukacji Narodowej 2014 r .

pokaż więcej »

Klub Przyrodnika Podróżnika, wyjazd do Zoo Egzotycznego 27 września kl- 4-6

Ilość zdjęć: 32

Dnia 27 września 2014 roku uczniowie z Klubu Przyrodnika Podróżnika odwiedzili Park Edukacyjny „Zoo Egzotyczne” mieszczące się na Kaszubach, w miejscowości Tuchlino. Podczas wycieczki nasi szkolni przyrodnicy mieli możliwość nie tylko obejrzeć wiele interesujących okazów zwierząt, ale także niektóre z nich wziąć na ręce. Wyprawa zorganizowana przez opiekunkę klubu, p. I. Hinz, jak zwykle dostarczyła uczniom wielu miłych wrażeń !

pokaż więcej »

XVII Jesienny Bieg Trzeźwości

Ilość zdjęć: 2

Dnia 27 września br. odbył się XVII Jesienny Bieg Trzeźwości. Na półtora kilometrowej trasie alejami Parku Miejskiego w Tczewie rywalizowało ponad trzysta osób, w tym 304 dzieci i młodzieży oraz rodzice i grono pedagogiczne tczewskich szkół. Reprezentacja naszej "ósemeczki" odniosła wiele sukcesów. W kategorii chłopców z rocznika 2005-2007 pierwsze miejsce zajął uczeń naszej szkoły Jan Piekarski (klasa 3 C) Także trzecie miejsce w tej kategorii zajął uczeń naszej szkoły Paweł Kwiczor (klasa 3 A). Serdecznie gratulujemy także Lilianie Knopp (klasa 3 B) za zajęcie drugiego miejsca w kategorii dziewcząt z rocznika 2005-2007. Dodatkowo dyplomy za najliczniejszy udział otrzymali zarówno Rodzice, jak i grono pedagogiczne naszej niewielkiej lecz aktywnej i zaangażowanej szkoły. Gratulujemy sukcesów !

pokaż więcej »

Dzień Chłopaka 2014

Ilość zdjęć: 15

W dniu wczorajszym, tj. 30 września 2014 w naszej szkole odbył się „Dzień Chłopaka”.

pokaż więcej »

„Bezpieczna droga do szkoły” 2014

Ilość zdjęć: 5

Dnia 25 września 2014 r. uczniowie klas pierwszych naszej szkoły spotkali się z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Tczewie W trakcie spotkania dzieci uczestniczyły w lekcji: „Bezpieczna droga do szkoły”. Ćwiczyły przechodzenie przez jezdnię i pokonywanie przejścia na rowerze i na rolkach. Przedstawiciele Policji demonstrowali działanie sygnalizacji świetlnej. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach i utrwalali bezpieczne zachowanie się na drodze. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały odblaski, dzięki którym będą bardziej widoczne na drodze.

pokaż więcej »

Święto Jabłka

Ilość zdjęć: 32

„Jabłuszko, jabłuszko pełne snów, gdzie spojrzysz jabłuszko tam i tu …” ze słowami tej popularnej piosenki na ustach 16 września br. klasy: IB i IIIC ze swoimi wychowawczyniami wyruszyły do „Jabłoniowego Sadu” w Maleninie. W pięknych okolicznościach przyrody uczestniczyliśmy w lekcji przyrody w prawdziwym sadzie. Dowiedzieliśmy się ciekawych rzeczy o uprawie i pielęgnacji jabłoni, a w prawdziwej 200-letniej stodole mogliśmy własnoręcznie obrać i pokroić jabłuszko przy pomocy „zaczarowanej maszynki”. Zabawy na świeżym powietrzu spowodowały, że bardzo zgłodnieliśmy, ale na krótko, bowiem gospodarze przygotowali dla nas niespodziankę w postaci ogniska i pieczonych kiełbasek oraz jabłkowego kompociku. Gdy nabraliśmy sił, już czekały na nas kolejne przyjemności , tradycyjne kociewskie zabawy - skoki w workach, przeciąganie liny oraz wyścigi z jabłkiem na łyżce. Zabawa była doskonała , śmiechu było co nie miara! Na koniec wycieczki czekała na nas kolejna przyjemność –pyszna szarlotka. Nie ma co ukrywać , że dzień ten był prawdziwym „Świętem Jabłka”. W świetnych humorach wróciliśmy do Tczewa, przekonani, że polskie jabłka są smaczne, soczyste i zdrowe. Zachęcamy więc wszystkich do ich jedzenia : codziennie i w każdej postaci !!!

pokaż więcej »

Pomorze na Morze

Ilość zdjęć: 39

pokaż więcej »