Galeria

Festyn "Jem i żyję zdrowo" - 03.06.2015 r.

Ilość zdjęć: 38

Festyn "Jem i żyję zdrowo" - 03.06.2015 r. Już do tradycji naszej szkoły zaliczyć możemy coroczne, wiosenne festyny szkolne. Tym razem, dnia 3 czerwca postanowiliśmy, aby motywem przewodnim tej imprezy było propagowanie zdrowego stylu życia. Festyn pod hasłem "Jem i żyję zdrowo" był podsumowaniem całorocznej pracy w ramach profilaktyki zdrowego odżywiania i miał na celu: - promocję i upowszechnienie zdrowego stylu życia , - zwrócenie uwagi na to co jedzą dzieci i uświadomienie im, że jedzenie ma bezpośredni wpływ na ich zdrowie i samopoczucie, - zainspirowanie rodziców i ich dzieci do wprowadzania dobrych zmian żywieniowych, - zwiększenie aktywności fizycznej wśród dzieci. Dzieci wraz ze swoimi opiekunami mogli skosztować wielu zdrowych smakołyków, takich jak : koktajle truskawkowe, soki bezpośrednio wyciskane z jabłek i marchewki, zdrowe "słodycze" owocowe szaszłyki i wiele, wiele innych. Większość tych przysmaków gościła na naszych stoiskach dzięki restauracji K2, która współpracuje z nami w ramach akcji "Owoce i warzywa w szkole", jak również dzięki rodzicom, wspierającym nas jak zwykle pysznymi , domowymi wypiekami i innymi delicjami. Podczas festynu dzieci mogły skorzystać z malowania twarzy, poskakać na trampolinie, a także wypróbować swoją sprawność na torze przeszkód. Dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa oraz stoiska z zabawami plastycznymi . W trakcie imprezy można było skontrolować swoją wagę, a także zmierzyć ciśnienie krwi. Uczniowie aktywnie włączyli się w przygotowania , biorąc liczny udział w zorganizowanym specjalnie z tej okazji konkursie plastycznym. Wykonali piękne plakaty promujące zdrowe odżywianie. Najlepsze prace zostały nagrodzone, a zwycięzcy zaprezentowali się publiczności na szkolnej scenie: I m-ce Natalia Narloch kl. III C II m-ce Bartosz Chełchowski kl.I A III m-ce Małgosia Żmuda kl. II B Wyróżniono prace Janka Chełchowskiego kl.V A oraz Wiktorii i Weroniki Mikołajczuk kl.III B. Podczas festynu wszyscy świetnie się bawili słuchając i oglądając występy wielu uzdolnionych naszych uczniów. Festyn "Jem i żyję zdrowo" powstał dzięki zaangażowaniu Rady Rodziców, wszystkich pracowników szkoły, restauracji K2 oraz kochanych naszych dzieciaków wraz z ich Rodzicami. Wszystkim serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejne imprezy szkolne.

pokaż więcej »

Rozstrzygnięcie konkursu Rady Rodziców

Ilość zdjęć: 7

Rada Rodziców rozstrzygnęła konkurs dotyczący zebrania najwyższych kwot składek na rzecz Rady Rodziców w roku szkolnym 2014/2015. I miejsce zajęła klasa I C II miejsce zajęła klasa I A III miejsce zajęła klasa I B Klasa I C dostała od Rady Rodziców dofinansowanie w wysokości 20% zebranej składki. Pozostałe dwie klasy dostały tort. Serdecznie Gratulujemy !!! Dziękujemy również wszystkim rodzicom i opiekunom za dokonane wpłaty.

pokaż więcej »

Świetlicowy konkurs plastyczny "Wiosenny bukiet"

Ilość zdjęć: 4

27 maja odbyło się rozstrzygnięcie świetlicowego konkursu plastycznego "Wiosenny bukiet". I miejsce zajęła Marysia Korecka, II miejsce zajęła Weronika Stocka, III miejsce zajęła Honorata Rykała. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

pokaż więcej »

Dzień Patrona Szkoły połączony z X Festiwalem Piosenki Religijnej św. Wojciecha

Ilość zdjęć: 35

Dnia 29 kwietnia 2015 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły połączony z X Festiwalem Piosenki Religijnej św. Wojciecha.

pokaż więcej »

Wyjazd uczniów i nauczycieli na mecz Lechia Gdańsk – Legia Warszawa 11.04.2015 r.

Ilość zdjęć: 2

W dniu 11.04.2015 r. 40 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Tczewie wzięło udział w meczu Lechia Gdańsk-Legia Warszawa. Warto dodać, że Legia to aktualny Mistrz Polski oraz tegoroczny zdobywca Pucharu Polski. Mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla drużyny z Gdańska. Organizatorami wyjazdu byli kibice Lechii z Tczewa. Mateusz Brzoskowski

pokaż więcej »

Dzień Ziemi - kwiecień 2015 r.

Ilość zdjęć: 41

Z okazji „Dnia Ziemi” Samorząd Szkolny, pod opieką p. I. Hinz, przygotował dla uczniów klas 4-6 mnóstwo atrakcji. We wtorek (21 kwietnia) uczniowie klasy 6a z dużym zaangażowaniem sadzili bratki przed naszą szkołą. W czwartek odbyła się „Wielka loteria fantowa” , na której dzieci kupując losy za 2zł , mogły wspomóc tczewskie schronisko. Zebraliśmy 115zł, dziękujemy za włączenie się do akcji! Tego samego dnia, w godz. 17.00-19.00, odbyła się szkolna dyskoteka, na której bawiliśmy się wspólnie z DJ-em Biedronką. W piątek odbył się szkolny konkurs ekologiczny. W pierwszej konkurencji zmierzyły się dwuosobowe drużyny z klas 4-6. Wybrani uczniowie mieli do rozwiązania test wiedzy przyrodniczej. Drugą konkurencją było „Eko Top Model”, każda klasa zaprezentowała przygotowany wspólnie strój Eko, natomiast w ostatniej konkurencji uczniowie prezentowali plakaty, piosenki związane z Dniem Ziemi. W rezultacie tytuł „Eko-klasy 2015” zdobyli uczniowie klasy 6B, II miejsce zajęła 5a, a III miejsce 6a!Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy wiedzy i pomysłowości! Samorząd Szkolny

pokaż więcej »

Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników - 17.04.2015 r.

Ilość zdjęć: 7

17 kwietnia 2015 roku w naszej szkolnej bibliotece odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników. Uczniowie klasy IA, IB, IC, ID z zainteresowaniem obejrzeli przedstawienie przygotowane przez Koło Przyjaciół Biblioteki. Po uroczystości pierwszoklasiści samodzielnie wypożyczali książki.

pokaż więcej »

powitanie Wiosny - 2015 r.

Ilość zdjęć: 7

Dnia 20 marca witaliśmy Panią Wiosnę. Samorząd Uczniowski klas młodszych , pod opieką p. Agnieszki Synowiec i p. Karoliny Tulula wraz z uczniami przygotował krótkie przedstawienie , a następnie przedstawiciele klas I - III próbowali swoich sił w quizie dotyczącym informacji o wiośnie. Najlepszym uczestnikiem okazała się Aleksandra Byber z kl. IIIA. Na zakończenie spotkania jury wybrało najpiękniejszą Marzannę, tym razem laur zwycięstwa powędrował do klasy III C.

pokaż więcej »