28 kwietnia 2016 20:16 | Aktualności

Słuchowisko radiowe o św. Wojciechu z udziałem Uczniów i Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8 w Tczewie

W ramach obchodów Jubileuszu naszej szkoły uczniowie klasy II c, którzy uczęszczają na kółko dziennikarskie wraz z wychowawczynią panią Agnieszką Synowiec, przygotowali słuchowisko o św. Wojciechu.

Dnia 19 kwietnia 2016 r. udali się do Radia Głos w Pelplinie, aby nagrać efekty swojej pracy. Przy tej okazji zwiedzili rozgłośnię i dowiedzieli się, jak wygląda praca dziennikarza. Po wizycie w radiu zaplanowane zostało też zwiedzanie pelplińskiej Katedry, Seminarium Duchownego praz Ogrodów Biskupich.

Słuchowisko nagrane przez dzieci zostało wyemitowane 22 kwietnia br.  w Radiu Głos podczas cyklicznej audycji „Gadu, gadu…” z udziałem Pani Dyrektor Bożeny Dudzińskiej. Podczas spotkania w rozgłośni rozmawialiśmy o historii naszej szkoły, o aktualnych wydarzeniach w naszej społeczności, a także o Jubileuszu oraz o Patronie – św. Wojciechu.

W załącznikach link do słuchowiska (w formacie .mp3)

Link do artykułu o Jubileuszu szkoły oraz pełnej wersji audycji Radia Głos "Gadu-gadu" z dnia 22.04.2016 r.

Słuchowisko o św. Wojciechu z udziałem uczniów i Pani Dyrektor SP8