22 marca 2019 21:26 | Aktualności

Marsz i Festyn na Niebiesko dla Autyzmu pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Tczewa 02.04.2019r. (wtorek)

Marsz rozpocznie się o godz. 10.30 przy II Liceum Ogólnokształcącym i w wesołym, rozśpiewanym korowodzie przejdzie ulicami: Królowej Marysieńki, Zygmunta Starego, Żwirki i Armii Krajowej do Szkoły Podstawowej nr 8.

Festyn odbędzie się w godz. 11.00-13.00 (czyli zaraz po Marszu) w Szkole Podstawowej nr 8 na sali gimnastycznej. Podczas tego spotkania grupy dzieci z tczewskich  podstawówek będą integrować się z przedszkolakami i uczniami klas I-III z Zespołu Placówek Specjalnych. Zaplanowano występy, przedstawienia oraz wspólne zajęcia i zabawy.

Na Festynie wystąpią: Romek Puchowski z córką Lenką, Grupa Kociewska „Maki i  Modraki” ze Szkoły Podstawowej nr 4, Chór Szkolny ze Szkoły Podstawowej nr 8 oraz Grupa Teatralno-Animacyjna z II Liceum Ogólnokształcącego.

Zajęcia przygotują m.in. Fabryka Sztuk, Stacja Dobrego Czasu, Ośrodek Dogoterapii i Hipoterapii „Nasza Masza”, Akademia Piłkarska Mateusza Brzoskowskiego oraz firma Pomoce Plastyczne.

Na Festynie zostaną też wręczone nagrody w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Na Niebiesko dla Autyzmu”

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Warsztaty na temat autyzmu pod hasłem „Każdy z nas jest inny” - 04.04 i 11.04

Każda grupa (klasa), która weźmie udział w Marszu i Festynie na Niebiesko dla Autyzmu jest również zaproszona na warsztaty na temat autyzmu, które odbędą się w Fundacji Wieloprofilowego Usprawniania Od Nowa w Tczewie przy ul. Wincentego Pola 17. Do wyboru są dwa terminy 04.04.2019r. oraz. 11.04.2019r., a godzina pozostaje do uzgodnienia.

Bardzo prosimy, aby na Marsz i Festyn ubrać się na niebiesko i zabrać ze sobą niebieskie rekwizyty.